Atsakymai į mikropigmentacijos meistrams dažniausiai kylančius klausimus
Kodėl pigmentai neišlieka odoje?
Kiekvienas atliekantis mikropigmentacijos procedūras yra tai patyręs. Sukūrei šedevrą, padarei pačius gražiausius antakius pasaulyje, sudėjai visą širdį į šitą kūrinį. Klientė patenkinta ir nuotraukos atrodo tiesiog nuostabiai. O po 4 savaičių klientė grįžta, oda gražiai sugijus, bet jūs sunkiai galite atpažinti savo šedevrą. Dalies plaukelių išvis nesimato, o kita dalis išplaukę ir visiškai ne tokie kokie buvo ką tik po procedūros.
Žemiau rasite pagrindines priežastis ir keletą patarimų kaip elgtis, kad taip nenutiktų.
Kas yra mikropigmentacija?
Labai svarbu yra suprasti, kas iš tikrųjų yra mikropigmentacija. Pigmentacija yra pigmento įterpimas iš kart po epidermiu. Pigmentavimo metu didelė dalis pigmento lieka epidermyje, čia esantis pigmentas išnyks gyjant ir besikeičiant epidermiui. Po gijimo proceso didžioji dalis epidermio pasikeičia ir pigmento, buvusio jame, nelieka. Tai taip pat yra viena iš priežasčių kodėl pigmentuotos vietos visada pašviesėja sugijus.
Pigmentas turi būti įvestas į viršutinį dermio sluoksnį t.y. iškart po epidermiu. Jei pigmentuojama bus giliau, yra didelė tikimybė, kad jau pasieksite storesnius kraujagyslių kapiliarus, o tada gali atsirasti kraujavimas ir kraujas išplaus pigmentą. Dermiui, žinoma, nepatinka mūsų įvestas pigmentas. Kūnas žino, kad jo ten neturi būti ir pasistengs išstumti jį lauk, dėl šios priežasties yra svarbu, kad epidermis užsivertų kuo greičiau. Tada pigmentas uždaromas. Būtent todėl dirbama taip sausai kaip tik įmanoma.
Po procedūros nedrėkinkite antakių medvilniniu audiniu, netrinkite, nešukuokite, nemodeliuokite. Epidermis turi užsiverti kaip įmanoma greičiau. Kai epidermis užsiveria, pigmentas uždaromas, tada jis negali būti išstumtas, pigmentas bus "įkapsuliuotas" su laiku ir mūsų tikslas (ilgalaikė pigmentacija) bus pasiektas.
Jei visgi pigmentuota vieta kraujuoja, ją nusausinkite ir paspauskite naudojant sausą diskelį apie 10 sekundžių. Tai sustabdo kraujavimą ir pagreitina epidermio užsidarymą. Po procedūros rekomenduojame užtepti pigmento fiksatorių Brow Primer. Šašelis paprastai susiformuoja trečią dieną, iki to laiko iš pigmentuotos vietos gali pasirodyti limfa kurią galima švelniai pavalyti drėgnu vatiniu diskeliu. Jei pigmentuota vieta jaučiasi gerai reikėtų 2-3 dienas jos visiškai niekuom netepti ir leisti odai kvėpuoti. Po trečios dienos jei atsiranda tempimas ar niežtėjimas rekomenduojama užtepti labai ploną vazelino sluoksnį perteklių nuvalant sausu vatiniu diskeliu. Vazelinas suminkštins odą ir šašelį, niežtėjimas paprastai praeina per 15 minučių, taip pat suminkštėjęs šašelis nesutrūkinės. Jei netepamas šašelis sutrūkinėja, toje vietoje gali pradėti skirtis limfa, kuri išplauna pigmentą.
Kodėl antakių plaukeliai išblunka?
Plaukeliai išplaukia, prablunka todėl, kad pigmentas "išteka" gijimo metu. Paprasčiausiai pigmentas neišlieka tiksliai toje vietoje kur buvo įvestas
Štai keletas priežasčių kodėl taip nutinka:
● Odos tipas, kai kurių žmonių oda yra tiesiog per plona, kad būtų galima nupiešti dailius plonus plaukelius. Arba oda, kuri linkus parausti susijaudinus ar pan. kraujas paprasčiausiai išstums pigmentą iš vietos ir rezultate gausite storesnius brūkšnelius vietoj dailių plaukelių.
● Pigmentas įvedamas per giliai, tada pažeidžiama daug kapiliarų ir pigmentas migruoja. Svarbu yra nepigmentuoti per giliai, pigmentas turi būti iškart po epidermiu.
● Oda pažeidžiama per daug. Jei dirbama per šiurkščiai arba plaukelis kartojamas per daug kartų, gausite storesnius brūkšnelius vietoje plonų plaukelių.
● Neteisingas pigmentų pasirinkimas. Plaukelių technikai naudojami specialūs pigmentai, jie sudaryti iš didesnių ir sunkesnių mikro dalelių, o tai sumažina tikimybę, kad plaukeliai gausis išplaukę.
● Visose mikropigmentacijos rūšyse pagrindinė taisyklė yra kuo greičiau įvesti pigmentą su kuo mažiau odos pažeidimo, tada oda sugyja daug lengviau, greičiau ir išsaugo daugiau įvesto pigmento.
Čia labai svarbu tinkamas adatos tipo pasirinkimas.
Poprocedūrinė priežiūra
Ecuri nuomone, oda geriausiai gyja atvirame ore. Svarbu, kad epidermis užgytų kuo greičiau. Tada pigmentas lieka uždarytas dermyje. Dermis gyja greičiausiai kai yra sausas ir yra atvirame ore. Tai reiškia, kad iškart po procedūros mes užtepame pigmento fiksatorių Brow Primer ir daugiau nenaudojame jokių produktų ir tik praėjus 2-3 dienom po procedūros kai epidermis jau "užsitraukęs" ir šašelis susiformavęs reikėtų laikas nuo laiko minimaliai užtepti vitamininio A+D kremo, kad išvengti šašelio trūkinėjimo nuo perdžiūvimo.
Antakiai manualine technika
Atliekant microblading procedūrą ECURI pigmentais reikia atkreipti dėmesį į tai, kad plaukelių technikoms skirti pigmentai yra labai liesi kas leidžia odai gyti labai greitai. Padarius peiliuku rėželį odoje jis "užsiklijuoja" po 3-4 minučių, iki to laiko jūs turite spėti įtepti pigmento mikrošepetėliu. Jei dėsite pigmento kaukę pavėlavę pigmentas nepapuls į reikiamą odos sluoksnį. Taigi jei dirbate lėčiau dirbkite etapais nepamirštant laiku uždėti pigmento kaukės. Uždėjus pigmento kaukę rekomenduojame lengvai įmasažuoti pigmentą tiesiog pirštu ir leisti pabūti 5-7 minutes. Uždėjus pigmento kaukę atkreipkite dėmesį į tai kaip pigmentas džiūsta, ant sveikos odos pigmentas išdžius ir taps matinis per daugmaž 30 sekundžių, o ta vieta kur piešti plaukeliai blizgės gerokai ilgiau - tai skiriasi limfa. Po 4-5 minučių blizgesys dings- tai reiškia, kad limfa sudžiūvo ir piešti plaukeliai "užsiklijavo", tada galite švelniai nuvalyti pigmento kaukę. Valymui rekomenduojame naudoti drėgnas servetėles, jos žymiai palengvins valyma ir būdamos slidesnės žymiai mažiau erzins odą, nei valant vandeniu. Jūs turite vengti kraujavimo, bet jei visgi kraujuoja nusausinus užtepkite truputį Ecuri pigmento fiksatoriaus Fixing Agent Black ir prispauskite naudojant sausą vatinį diskelį apie 10 sekundžių. Pigmento fiksavimas su Fixing agent Black labai padeda išgauti geresnį rezultatą piešiant plaukelius riebesnėms odoms.
Nuvalant antakius nenaudokite vandens, valykite drėgna servetėle. Po procedūros pigmentuotoje vietoje užtepkite antakių pigmento fiksatorių Brow Primer ir nelieskite antakių bent 2 valandas, nelieskite ir neplaukite vandeniu. Brow Primer suformuoja momentinę plėvelę kuri neleidžia pigmentui pasišalinti iš odos, taip pat veikia kaip apsauga nuo infekcijų. Po 2-3 dienų esant poreikiui plonai tepkite vitamininio A+D kremo.
Akys
Labai daug meistrų susiduria su problemomis atliekant akių mikropigmentaciją. Dažniausiai pasitaikančios bėdos yra stipriai melsvėjanti pilkėjanti spalva sugijus arba po sugijimo pigmento visai nelieka. Abiem atvejais priežastis ta pati- per stipriai pažeista oda. Ar oda buvo perdirbta atskirti labai paprasta, akies voko patinimas turi atslūgti per daugmaž 30 min. po procedūros. Jei patinimas laikosi ilgiau (pvz.: 2 dienas) tai 100% požymis, kad oda procedūros metu buvo sužalota per stipriai. Laikykitės keleto paprastų taisyklių ir šių problemų nebeliks.
1. Negalima "bružint" tuščiai, kiekvienas adatos dūris turi palikti pigmento odoje.
2. Užspalvinti reikia ne daugiau kaip per 2 kartus. 1 praėjimas įdealu, bet sunkiai įgivendinama.
3. Antrinį anestetiką naudoti tik vieną kartą per procedūrą.
4. Pasirinkite teisingą adatą, kuri mažiau žaloja odą.
Po procedūros ant pigmentuotos vietos užtepkite Eyeliner Fixer ir palikite gyti sausai. Akių pravedimams rekomenduojame visiškai sausą gijimą.
Lūpos
Kaip ir visai mikropigmentacijai svarbu įterpti pigmentą į dermą per stipriai nesužalojus epidermio. Iš esmės taisyklės praktiškai tos pačios kaip ir akių pravedimams.
Jeigu per stipriai kraujuoja, užtepkite truputį Ecuri Fixing Agent Lips ir paspauskite sausu vatiniu diskeliu apie 10 sekundžių. Jei oda parausta, patinsta ar skiriasi limfa arba kraujuoja nusausinus užtepkite kraujavimą stabdančios ir raminančios priemonės Fixing Agent Lips ir stipriai užspauskite vatiniu diskeliu bent 10 sekundžių.
Procedūros pabaigai nuraminkite odą su Fixing Agent Lips ir užtepkite ECURI antihistamininį kremą(AH Cream).
Po 2 valandų ir iki pilno sugijimo lūpos labai lengvai padrėkinamos drėgnu nugręžtu vatiniu diskeliu ir užtepama vitamininio A+D kremo. Šią procedūrą kartokite pagal poreikį, paprastai 3-4 kartus per dieną.